Haberler

11 Kasım 2012

Su kaynaklarını akılcı kullanmıyoruz

Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi ve Adana Çiftçiler Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Bülent Özekici, tarımın en önemli sorunlarından birinin su kaynaklarının akılcı kullanılmaması olduğunu bildirdi. Prof. Dr. Özekici, mevcut uygulamada tarım alanlarının sulanmasında yüzde 50 su kaybı olduğunu belirterek, bir an önce kapalı borulu sistem ile sulamaya geçilmesi gerektiğini savundu.

Devamı...

11 Kasım 2012

Tarımsal verimde ‘ot’ ile mücadele

Adana’da tarımsal üretimde kalitenin arttırılması ve yabancı otla mücadele çalışmaları kapsamında özel bir firma tarafından üretilen kimyasal ilaçlar, Adanalı çiftçilere tanıtıldı

Devamı...

11 Kasım 2012

Tarımsal kredilerde ürün sigortası zorunluluğu üreticiyi üzdü

Adana Çiftçiler Birliği 2. Başkanı Mutlu Doğru, tarımsal ürünlerin sigortalanması ve primlerinin de yarısının devlet tarafından ödenmesinin tarım sektörü için memnun edici olduğunu ancak, tarımsal kredilerde bu sigortanın zorunlu hale getirilmesini doğru bulmadıklarını bildirdi.

Devamı...

11 Kasım 2012

Türkiye’nin ‘’narenciye tüketim’’ Envanteri çıkacak

Adana Çiftçiler Birliği’nin, Çukurova Kalkınma Ajansı desteği ile gerçekleştireceği projede, hangi bölgede ne kadar narenciye tüketildiği il il tespit edilecek.

Devamı...

11 Kasım 2012

Turunçgili en fazla hangi il tüketiyor?

Adana Çiftçiler Birliği tarafından uygulamaya konulan ve Çukurova Kalkınma Ajansı’nca desteklenen, ‘Turunçgil Tüketiminin Araştırılmasına Yönelik Stratejiler Projesi’ kapsamında, il ilturunçgilenvanteri çıkarılacak. Bu sayede tüketimi artırmanın yol haritası belirlenecek.

Devamı...

« ... 33 »