Haberler

11 Kasım 2012

Çiftçi ‘’Üretim planlaması’’ istiyor

Adana Çiftçiler Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Halid Milli, bakanlığın bir an önce tarımda üretim planlamasına geçmesi gerektiğini belirterek, ‘’Bu planlamaya göre, her bölgeye bir üretim deseni belirlenmeli ve teşvikler de buna göre verilmeli’’ dedi.

Devamı...

11 Kasım 2012

Mısırda hasat hazırlığı

Çiftçiler Birliği Genel Sekreteri OanaÇorat, ‘’TMO, müdahale fiyatı ile piyasayı regüle ediyor. Her yıl olduğu gibi bu yıl da TMO’nun, üreticinin ürününü yok pahasına elden çıkarmasına izin vermeyeceğine inanıyoruz’’ dedi.

Devamı...

11 Kasım 2012

Mısır üreticisi TMO’dan müdahale fiyatı istiyor

Adana Çiftçiler Birliği 2. Başkanı Mutlu Doğru, maliyetleri yerli ürünün çok altında olan ithal mısırın tonu 650 TL’den Mersin Limanına gelirken, daha yüksek maliyetli yerli mısırın ton fiyatının 540 TL’den satılmasının kabul edilemez olduğunu bildirdi. Doğru, bakanlığın acilen TMO aracılığıyla müdahale alım fiyatı açıklamasını beklediklerini bildirdi.

Devamı...

11 Kasım 2012

Hava koşulları nedeniyle düşen rekoltenin fiyatlara üreticinin lehine ya

Adana Çiftçiler Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Halid Milli, meyve olgunlaşma dönemine giren narenciyede; çiçeklenme döneminde yaşanan olumsuz hava koşulları nedeniyle rekoltenin düşeceğini, arz talep dengesine bağlı olarak fiyatların yükseleceğini tahmin ettiklerini bildirdi.

Devamı...

11 Kasım 2012

Narenciye Üreticisinin Umutları Yıkıldı

Adana Çiftçiler Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Nevzat Arman, narenciyedeki yüksek çiçeklenmenin, çiçeklerin meyveye dönüşmesinin ardından döküldüğünü belirterek, ‘’Narenciyede bu sezon yüksek verim bekleyen üreticinin bu umudu hayal kırıklığına dönüştü. Bu sezon başta limon olmak üzere bazı narenciye çeşitlerinde önemli oranda verim kaybı oluşacak’’ dedi.

Devamı...

« ... 25 26 27 28 29 30 31 »