Haberler

11 Kasım 2012

Çiftçiler, narenciye ihracatçısına DFİF desteği verilmesini bekliyor

Adana Çiftçiler Birliği 2. Başkanı Mutlu Doğru: ''İhracatçımıza verilen prim desteği dolaylı olarak üreticimize de yansıdığı gibi, ihracatçımızın dış pazarlardaki rekabet gücünü de artırıyor. Bu nedenle, geçmiş yıllarda olduğu gibi DFİF kaynaklı ihracatprimlerinin bu yıl da ihracatçımıza verilmesini istiyoruz”

Devamı...

11 Kasım 2012

Narenciyeye DFİF desteği Üreticiyi sevindirdi

Adana Çiftçiler Birliği 2. Başkanı Mutlu Doğru ve yönetim kurulu Mersin’de Bakan Zafer Çağlayan’ı ziyaret ederek, bu yıl narenciye ihracatçısına ton başına verileceği açıklanan 200 TL prim desteği için teşekkür ettiler.

Devamı...

11 Kasım 2012

Çiftçi ‘’Üretim planlaması’’ istiyor

Adana Çiftçiler Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Halid Milli, bakanlığın bir an önce tarımda üretim planlamasına geçmesi gerektiğini belirterek, ‘’Bu planlamaya göre, her bölgeye bir üretim deseni belirlenmeli ve teşvikler de buna göre verilmeli’’ dedi.

Devamı...

11 Kasım 2012

Mısırda hasat hazırlığı

Çiftçiler Birliği Genel Sekreteri OanaÇorat, ‘’TMO, müdahale fiyatı ile piyasayı regüle ediyor. Her yıl olduğu gibi bu yıl da TMO’nun, üreticinin ürününü yok pahasına elden çıkarmasına izin vermeyeceğine inanıyoruz’’ dedi.

Devamı...

11 Kasım 2012

Mısır üreticisi TMO’dan müdahale fiyatı istiyor

Adana Çiftçiler Birliği 2. Başkanı Mutlu Doğru, maliyetleri yerli ürünün çok altında olan ithal mısırın tonu 650 TL’den Mersin Limanına gelirken, daha yüksek maliyetli yerli mısırın ton fiyatının 540 TL’den satılmasının kabul edilemez olduğunu bildirdi. Doğru, bakanlığın acilen TMO aracılığıyla müdahale alım fiyatı açıklamasını beklediklerini bildirdi.

Devamı...

« ... 17 18 19 20 21 22 23 24  ... »