Haberler

08 Şubat 2013

Çiftçilerden DSİ’ye ‘Su’ Uyarısı

Adana Çiftiler Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Bülent Özekici, narenciyede ağaçların çiçeklenme öncesi gübrelenmesi gerektiğini belirterek, çiçeklenme dönemi öncesinde DSİ’nin şubat ayı sonu veya mart ayı başında bölgedeki sulama kanallarına su bırakması gerektiğini çağrısında bulundu.

Devamı...

02 Şubat 2013

Turunçgilde ‘sarı damar’ uyarısı

Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bitki Koruma Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nüket Önelge, 'turunçgil sarı damar açılması hastalığı konusunda Çukurovalı çiftçileri uyardı. Adana Çiftçiler Birliği'nde düzenlenen toplantıya, Seyhan İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ömer Söğüt, Çiftçiler Birliği Başkanı Behçet Homurlu, İkinci Başkan Mutlu Doğru, Adana Turunçgil Üreticileri Birliği Başkanı Remziya Karabucak, yönetim kurulu üyeleri Bulent Ozler ve Taciser Oral ile çok sayıda üretici katıldı.

Devamı...

14 Ocak 2013

TARIM BAKANI EKER, DOĞRU TARIM İŞLETMESİ'NE ''HASTALIKTAN ARİ İŞLETME''

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Karataş ilçesi Tabaklar köyü'nde süt hayvancılığı yapan Doğru Tarım İşletmesi'ne "Hastalıktan Ari İşletme'' belgesini verdi. Eker, belgeyi Doğru Tarım İşletmesi ortaklarından Mutlu Doğru'ya verirken, ''Eğer bir işletme hastalıktan ari işletme sertifikasına sahip olursa ilave destekleme imkanlarımızdan faydalanabiliyor'' dedi. Bakar Eker, Adana'nın köklü çiftçi ailelerinden Doğru'lara ait işletmenin aldığı bu sertifikanın tüm kuruluşlara örnek olması gerektiğini bildirdi.

Devamı...

19 Aralık 2012

Adanalı Çiftçiler ‘Uluslararası Narenciye Konferansı’na talip

Ancak konferansın hangi şehirde yapılacağının henüz belirlenmediğine işaret eden Özkan Başlamışlı, “Sektörün tüm yönleri ile masaya yatırıldığı böylesine önemli bir organizasyona Adana olarak ev sahipliği yapmaya hazırız” dedi.

Devamı...

05 Aralık 2012

Narenciyede bir ilk

Çekirdeksiz ve kolay sağulabilen bir ürün olarak öne çıkan; ‘mandared, mandalet ve lemox’ cinsi ürünler, 5 bin dönümlük bir alanda toprakla buluşacak ve satışı da 2013 yılı Ocak ayında yapılacak.

Devamı...

« ... 17 18 19 20 21 22 23 24  ... »