Haberler

14 Ocak 2013

TARIM BAKANI EKER, DOĞRU TARIM İŞLETMESİ'NE ''HASTALIKTAN ARİ İŞLETME''

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Karataş ilçesi Tabaklar köyü'nde süt hayvancılığı yapan Doğru Tarım İşletmesi'ne "Hastalıktan Ari İşletme'' belgesini verdi. Eker, belgeyi Doğru Tarım İşletmesi ortaklarından Mutlu Doğru'ya verirken, ''Eğer bir işletme hastalıktan ari işletme sertifikasına sahip olursa ilave destekleme imkanlarımızdan faydalanabiliyor'' dedi. Bakar Eker, Adana'nın köklü çiftçi ailelerinden Doğru'lara ait işletmenin aldığı bu sertifikanın tüm kuruluşlara örnek olması gerektiğini bildirdi.

Devamı...

19 Aralık 2012

Adanalı Çiftçiler ‘Uluslararası Narenciye Konferansı’na talip

Ancak konferansın hangi şehirde yapılacağının henüz belirlenmediğine işaret eden Özkan Başlamışlı, “Sektörün tüm yönleri ile masaya yatırıldığı böylesine önemli bir organizasyona Adana olarak ev sahipliği yapmaya hazırız” dedi.

Devamı...

05 Aralık 2012

Narenciyede bir ilk

Çekirdeksiz ve kolay sağulabilen bir ürün olarak öne çıkan; ‘mandared, mandalet ve lemox’ cinsi ürünler, 5 bin dönümlük bir alanda toprakla buluşacak ve satışı da 2013 yılı Ocak ayında yapılacak.

Devamı...

11 Kasım 2012

AK Parti’den Çiftçiler Birliği’ne ziyaret

AK Parti İl Başkanı Ziyaeddin Yağcı, Adana Çiftçiler Birliği’ni ziyaret ederek, Başkan Behçet Homurlu ve yönetim kurulu üyeleriyle görüştü.

Devamı...

11 Kasım 2012

“BU YIL MUTLAKA SOYA EKİN”

Adana Çiftçiler Birliği Yönetim Kurulu Üyesi ve ÇÜ Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Halis Arıoğlu, çiftçilere bu yıl ikinci ürün olarak mutlaka soya ekmeleri konusunda tavsiyede bulunarak, bu ürünün kesinlikle Pazar sıkıntısı olmadığını kaydetti.

Devamı...

« ... 17 18 19 20 21 22 23 24 »